Angielski Online


Reklama Google


Aikijujutsu Podkategoria: Aikijujutsu

 • Kursy samoobrony dla kobiet Chorzów »

  Kursy samoobrony dla kobiet Chorzów

  Bezpieczeństwo i zdrowie są niezaprzeczalnie sprawami niezwykle ważnymi i każdy z nas stara się oto żeby te dwa aspekty znajdowały się na bardzo wysokim poziomie. W przypadku gdy mamy kłopoty ze zdrowiem udajemy się do lekarza, a gdy czujemy, że naszemu życiu coś zagraża podejmujemy odpowiednie ku temu środki. Osobiste bezpieczeństwo jest sprawą poniekąd trudną do zabezpieczenia i tak jak możemy dzięki technologii bardzo łatwo zabezpieczyć własne mieszkania, tak poza jego drzwiami często musimy być zdani tylko na swoje umiejętności. Szczególnie narażone na przykre incydenty są kobiety, które pod względem fizycznym są delikatniejsze od mężczyzn. Podstawową przyczyną, dla której to właśnie przedstawicielki płci pięknej są bardziej narażone jest fakt, że przeciętny napastnik nie jest mężczyzną wysportowanym, a jedynie wykorzystuje przewagę siłową jaką natura dała płci męskiej. Panie nie znające sztuk walki są w większości przypadków słabsze od mężczyzn podobnie nie mających o nich pojęcia. W przypadku poznania podstawowych chwytów, przewaga mężczyzn zostaje zniwelowana i nieraz przechyla się na kobiecą stronę. Dlatego udział w zajęciach takich jak kursy samoobrony dla kobiet Świętochłowice z jednej strony umożliwia poznanie odpowiednich technik obronnych, jak również pozwala na wypracowanie właściwej nawyków w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

  Data dodania: 02 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • Aikijujutsu Yoseikan »

  Aikijujutsu Yoseikan

  Aiki jujutsu jest sztuką walki wywodzącą się z Japoni, która podstawy techniczne powstały przeszło tysiąc lat temu. W sferze czysto fizycznej uzywa się bloków, unieruchomień, rzutów, kopnięć oraz uderzeń. Na poziomie technicznym jest to sztuka, w której praktykuje się formy wywodzące się ze starojapońskich szkół ju jutsu i formy zapożyczone z ken jutsu, czyli sztuki posługiwania się mieczem.

  Data dodania: 26 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Samoobrona Bytom »

  Samoobrona Bytom

  Powołana do życia w antycznej Japonii Aiki jujutsu jest techniką walki niezwykle rozwijającą się. Główne jej założenia datuje się na przeszło 1000 lat wstecz a cały schemat obecnie nauczanych technik opiera się na tychże podstawach. Jednak technika ta jest nieprzerwanie udoskonalana i dzisiaj możemy przekazywać ją również w formie Aikijujutsu-Kobukai. Z założenia Kobukai stawia na ogólny rozwój fizyczny i dobrze odzwierciedla niematerialne założenia Aiki. Na zajęciach ćwiczy się elementy stosowane we wielu stylach samoobrony takie jak uderzenia, chwyty czy rzuty. Bloki i unikanie ciosu, oraz trening z wykorzystaniem starożytnej broni są również ważnymi elementami opisywanej sztuki. Wielki nacisk narzucany jest również w zdobywanie ogólnej kondycji w tym wytrzymałości tlenowej, które to są niebywale przydatne na drodze zdobywania kolejnych poziomów Aikijujutsu. Zajęcia z Kobukai organizowane są mieście Bytom zarówno dla młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy serdecznie na pierwszą bezpłatną lekcję, w czasie której można nabyć szeroki zarys tego czym jest nauczana przez nas technika, jak wyglądają treningi oraz dowiedzieć się na czym polega filozofia Aikijujutsu.

  Data dodania: 19 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • samoobrona Warszawa z doświadczeniem »

  samoobrona Warszawa z doświadczeniem

  Współcześnie dorośli coraz częściej szukają różnego typu aktywności fizycznych oraz sportów, które mogłyby uprawiać ich dzieci, nawet lepiej oni sami. Jednym z bardzo polecanych sportów jest karate. Ta bardzo stara sztuka walki wywodząca się z Japonii jest świetnym sposobem na wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków, oraz polepszenie swoich parametrów fizycznych. Istnieje bardzo dużo stylów karate, w następstwie tego każdy ma obowiązek znaleźć coś dla siebie. Kluczowe jest lecz znalezienie odpowiedniej szkoły, w której będziemy mogli poprawiać swoje umiejętności. Nauka karate nie jest nie ulega wątpliwości rzeczą prostą wszelako przy wyborze odpowiedniego trenera, który odpowiednio nas pokieruje z pewnością możliwe jest dojście do bardzo wysokiego poziomu wytrenowania. Jeśli dlatego szukasz ciekawego sportu dla siebie czy swojej pociechy skorzystaj z propozycji nauki karate!
  Dan, mający za sobą 39 lat doświadczeń w sztukach walki i 30 lat [hellip;]

  Data dodania: 03 02 2022 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Aikijujutsu

Aikijujutsu - nowa strona:

Adres: